PostHeaderIcon jak probíhá akce „Kytara pro Maxima“

HONZA HOMOLA,.. aktuálně o „Kytaře pro Maxima“

honza2016

Před zhruba patnácti lety jsem v prodejně ve Štěpánské ulici okem zavadil o jakousi červenou kytaru. Byla tam taková smutná a já se nemohl zbavit pocitu, že tam čeká právě na mě. Bylo zjevné, že kytara prošla několika úpravami, a i já ji osadil jiným snímačem a nechal přibrousit krk.
Odehrála se mnou dva roky s Wohnouty a často jsem ji nosil na natáčení do hudebních pořadů či klipů. Poznala řadu klubů a festivalů, podívala se po celých Čechách i Moravě. Pak přišly jiné kytary a červenka visela několik let na zdi. Nechtěl jsem se jí ale zbavovat, protože byla a je mou srdeční záležitostí.
Později mi docvaklo, že může udělat daleko víc, než se občas nechat pohladit po strunách. Vybral jsem pro ni lepší osud a rozhodl se pro akci na pomoc mému kamarádovi Maximovi.
Maxim je malý kluk, který má pochroumané zdraví a vyžaduje nákladnější péči.
Kytaru už od jara nechávám podepisovat od slavných osobností, které potkávám. Za řadou z nich jsem si udělal výlet a s některými se snažil dost komplikovaně setkat. Nakonec tělo nástroje zdobí mnoho významných podpisů, jako je třeba kardiochirurg Jan Pirk, cestovatel Miloslav Stingl, herec Pavel Liška, kytarista Radim Hladík, dobrodruh Steve Lichtag, zpěvačka Eva Pilarová, rapper Marpo, cellistka Terezie Kovalová, režisér Jakub Kohák, herec Vojta Kotek, kapely Chinaski, Monkey Business, Divoký Bill, Čechomor, Tata Bojs a mnoho dalších.
Každého jsem při podpisu vyfotil a napsal k němu krátký příběh. Výsledkem celé akce bude dražba tohoto unikátního nástroje, ke kterému bude malá knížka s fotkami lidí, kteří se svým podpisem s kytarou spojili. Nebude už sloužit ke hraní, ale předám jí do rukou známého výtvarníka, který z ní udělá umělecký předmět. Jeho jméno zatím tajím.
Celá akce by se měla uzavřít někdy v prvních měsících následujícího roku.
Snad Maximovi co nejvíce poslouží.

Díky firmě Jolana Guitars za pomoc při určení, o jakou kytaru se jedná. Vzhledem k úpravám to bylo těžké určit přesně. Pravděpodobně se jedná o Jolanu RK-120 nebo RK-130, spíš asi RK-130.

A tady jsem si tu fešandu nakreslil.
332

Fotka uživatele Honza Homola.

FCB Honzy Homoly

Leave a Reply

Reklama
počítadlo
  • 0
  • 1 288
  • 2 712